Logo White
Ce572402 649d 460b Bbfd Dddf6d0d1f71 Easy Resize.com

silniki

Specjalizujemy się w modyfikacjach oraz budowach mocnych silników wolnossących BMW z rodziny M5X. Możemy zbudować od zera zmodyfikowany silnik lub usprawnić seryjną jednostkę stosując nasze sprawdzone rozwiązania, takie jak:
- porting kanałów ssących oraz wydechowych głowicy
- szlif wałków rozrządu oraz ich wymiana
- zmiany kolektorów ssących (M50/N54/N52/ITB-M3)
- budowa wydajniejszych układów dolotowych, montaż większych przepustnic.

Należy pamiętać jednak, że tak samo ważne jak zwiększenie mocy jest też usprawnienie słabych punktów tych silników jak na przykład słynna ośka pompy oleju, vanosy lub panewki korbowodów.

Dlatego oferujemy też dokałdny serwis oraz optymalizacje tych silników. Regeneracja vanosów u nas, nie polega tylko na wymianie uszczelnień, ale też skasowaniu nadmiernych luzów z łożysk tłoków vanosa oraz dokładnemu wyczyszczeniu całej obudowy.

Najdroższy, ale oczywiście najlepszy efekt daje pełen remont silnika z montażem tuningowych podzespołów takich jak tłoki, zawory, walki, korbowody. Możemy zwiększyć wtedy stopień sprężania czy też pojemność silnika, co bazowo już nam daje spore przyrosty mocy. Opcja raczej dla tych którzy nie doszukują się w tym sensu tylko lubią mieć. W pełni Was rozumiem 🙂 W galerii znajdziecie zdjęcia z wyżej wymienionych prac nad tymi silnikami.

Img 4980

porting oraz PEŁEN Serwis głowic

Aby oferować tę usługę, musiałem przerobić dziesiątki głowic oraz sprawdzić je "w boju", żeby wiedzieć, gdzie jest granica bezpiecznej modyfikacji.

Porting, czyli obróbka portów - kanałów głowicy, tak by zwiększyć przepływ powietrza oraz dopasować je do runnerów innego kolektora. Jedna z najskuteczniejszych metod zwiększania osiągów silników NA (wolnossących). Oferujemy porting kanałów ssących oraz wydechowych. W przypadku zmiany kolektora ssącego na M50B25 w silnikach M54/M52TU jest to konieczne. Inaczej montaż tego kolektora mija się z celem, ponieważ przepływ nadal blokuje parapet, który powstaje w wyniku pozostawienia fabrycznych kanałów głowicy.
Oprócz tej modyfikacji możemy też zamontować większe zawory, np. Supertech. Po całym zabiegu obróbki kanałów możemy też wykonać regenerację głowicy:
• wymiana prowadnic zaworowych oraz zaworów
• odpowiednia obróbka gniazd zaworowych
• dokładne mycie głowicy z nagaru olejowego
• planowanie powierzchni

Raport E46 3.0 M50 Final Norma

Strojenia indywidualne z wykresem z hamowni (Alpha N, sonda lambda off)
MODYFIKACJA STEROWNIKÓW MS41 / MS42 / MS43

Zajmujemy się strojeniem wolnossących silników BMW - M52, M54 oraz pełną modyfikacja sterowników MS43, MS42, MS41
Od najprostszych prac jak EWS off, Sondy Lambda off, Odcinka/Hardcut limiter, Antijerk Off, podniesienie wolnych obrotów, obniżenie temperatury silnika, poprzez pełne strojenie auta z sondą szerokopasmową AFR, poparte wykresem z hamowni.

20210819 183200

swapy - wymiany silników

Zazwyczaj wymiany kompletnych silników na większy oraz lepszy. Bardzo popularnym i rozsądnym cenowo swapem jest silnik M54, który co raz częściej ląduje w modelach E36, E30 lub innych. Przy takiej zmianie wymagane jest dostosowanie elektroniki silnika do danej karoserii, ale też układu chłodzenia oraz paliwa. Zajmujemy się kompleksowymi swapami tych silników.

2 Kopia

Budowa aut - drift

Wiele lat spędzonych w warsztacie przy tych samochodach pozwoliło nam poznać szczegółowo większość modeli tej marki. Dlatego śmiało możemy zaoferować przerobienie lub budowę auta do motorsportu od zera.

Poniżej zakres podstawowych modyfikacji, które oferujemy:
- zwiększenie skrętu
- modyfikacja układów hamulcowych
- montaż hydraulicznego ręcznego
- wymiana i tuning zawieszenia
- wzmocnienie karoserii oraz poprawna konserwacja tego zabiegu
- montaż foteli kubełkowych, pasów, kierownic
- przerobienie układu paliwowego
- ulepszenie układu chłodzenia
- customowe prace, takie jak przerabianie wahaczy, wzmocnienie mocowań dyferencjału wózka

Fb Img 1693465916349

Tuning stylistyczny

Kluczowy i ważny element tuningu aut w dzisiejszych czasach
Zajmujemy się:
- montażem widebody, inaczej pakietami poszerzającymi auto - czyli kompleksowe wyciecie i zabezpieczenie nadkoli pod nowe "body"
- Montaż spojlerów, dokładek, splitterów, dyfuzorów
- rolowanie nadkoli
- oraz wiele innych

20201029 215528

Części tuningowe

W ofercie posiadamy też tuningowe części takie jak adaptery przepustnic, doloty, przegrody filtrów powietrza oraz zmodyfikowane głowice.
Więcej w zakładce "Sklep"